SmartBee

Kategoria:  Art. szkolne / kreatywne Roku
Firma: SmartBee Club spółka z o.o.

Marka: SmartBee

SmartBee Club spółka z o.o. została powołana w lutym bieżącego roku, jako przełomowa inicjatywa edukacyjna łącząca w sobie doskonałą zabawę z nauką z dziedziny STEM (Science Technology Engineering Mathematics) oraz najnowocześniejsze trendy informatyczne wspierające edukację.

SmartBee Club, to swoisty klub naukowy, w którym co miesiąc pod drzwi mieszkania dostarczany jest zestaw co najmniej 3 eksperymentów, wspartych technologią rozszerzonej rzeczywistości, tłumaczący w kreatywny i niestandardowy sposób zagadnienia i zjawiska z życia codziennego przekładając je na prawa fizyki, chemii, inżynierii, matematyki czy biologii.

Zbyt szybko i zbyt często dzieci zaczynają wierzyć, że nie dadzą rady, nie potrafią czy są zbyt mało uzdolnione do tego, aby poradzić sobie z przedmiotami ścisłymi. Jest to wyzwanie, z którym zmagają się edukatorzy na całym świecie. Dzięki naszym zestawom dziecko zrozumie otaczający je świat, rozwinie swoje zdolności percepcji i myślenia logicznego, a przede wszystkim polubi nauki ścisłe.  Idea SmartBee Club została zbudowana w oparciu o filozofię konfucjańską,  brzmiącą:  Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Poza doświadczaniem, któremu towarzyszy solidna dawka wiedzy przekazywana przez mądrą pszczołę Beezy i jej adeptkę Fizzy, dzieci rozwijają swoje kompetencje w zakresie najnowocześniejszych technologii. Innowacyjność SmartBee Club polega na wdrożeniu do tradycyjnego eksperymentowania technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR), czyli w nakładaniu informacji generowanych komputerowo na rzeczywiste obiekty oraz w pracy na wirtualnych obiektach w rzeczywistym otoczeniu. Pozwala to na spektakularną, nieomal namacalną edukację, oddziałującą na wszystkie zmysły, które uczestniczą w procesie uczenia się.

Niewątpliwie, poznawanie zjawisk przez doświadczenia zmysłowe jest bardziej atrakcyjne niż samo czytanie o nich. Dodatkowo interakcja, jaką podejmujemy w wirtualnej rzeczywistości, pozwala spojrzeć na tematykę z innej perspektywy i zgłębić ją w dokładny sposób. Możemy zajrzeć do wnętrza ludzkiego ciała, zatrzymać w locie pędzący pocisk lub powiększyć do rozmiarów atomu. To wszystko są sposoby do wyjaśnienia zagadnień fizyki, biologii i rozmaitych dziedzin nauki. AR daje nieograniczone możliwości do alternatywnego poszerzania wiedzy, a ponadto rozwija kreatywność, spostrzegawczość i umiejętność logicznego działania.

I właśnie tę technologię w wprowadziliśmy w comiesięcznych paczkach – zwanych BeeBoxami. W każdym zestawie dziecko otrzymuje kartę z zaszytym markerem do rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki specjalnej, bezpłatnej, aplikacji SmartBee Club AR, dziecko może na urządzeniu mobilnym podejrzeć i zrozumieć zjawiska oraz reakcje, które są niewidoczne gołym okiem takie jak np. struktura cząsteczkowa lodu, proces elektrolizy, czy struktura ziemi.

Połączenie eksperymentowania w comiesięcznych odsłonach wsparte technologią rozszerzonej rzeczywistości, to rozwiązanie unikatowe na skalę międzynarodową.  SmartBee Club zaspokaja dwie potrzeby. Pierwszą jest upowszechnienie dostępu do dobrze zaprojektowanych naukowych materiałów edukacyjnych dla dzieci, a w szczególności dla dziewczynek. Ponieważ, nadal, niewiele kobiet wybiera karierę zawodową związaną z naukami ścisłymi. Zaledwie 23% doktorów habilitowanych i 10% profesorów w obszarze nauk technicznych i ścisłych to kobiety.

SmartBee Club uzyskał rekomendacje Mensa Polska oraz IFM Polskiej Akademii  Nauk. Rozwiązanie jest również polecane przez Fundację Rozwoju Talentów współpracującą z wybitnie uzdolnionymi dziećmi w Polsce. Wszystkie eksperymenty zostały zaprojektowane i przygotowane przez doktorów nauk ścisłych.

W zakresie jakości i bezpieczeństwa, nie idziemy na żadne kompromisy. Wszystkie produkty spełniają wszelkie normy prawne zarówno polskiego, jak i unijnego ustawodawcy.  Zwracamy szczególną uwagę na pochodzenie odczynników i ich składy. Każdy element posiada własną kartę charakterystyki weryfikowaną z najwyższą starannością. Ponadto, do każdego pudełka dodajemy ochronne rękawice, okulary, a także ceratę.  W SmartBee Club stawiamy na jakość i najlepsze produkty. Aż 90% naszych komponentów pochodzi z Polski. Bardzo ważne dla nas jest także, aby wszelkie substancje były prawidłowo zabezpieczone, dlatego opakowania wielokrotnie są poddawane próbom wytrzymałościowym. Pamiętamy też o ekologii, dlatego w naszych zestawach znajdują się informację, jak należy postąpić z poszczególnymi odpadami.

Dodatkowo idee klubu tłumaczy poniższy film: https://www.youtube.com/watch?v=8yv7AErnfzA 

Zobacz również

Zmiana terminu wydarzenia

Od 10 lat jako IC Events zajmujemy się się tworzeniem eventów szytych na miarę. Za nadrzędny cel stawiamy satysfakcję wszystkich…

Content marketing w branży dziecięcej

Branża dziecięca to konkurencyjny, ale i niezwykle atrakcyjny sektor, w którym jak w żadnej innej branży tak łatwo nie gra…

Bezpiecznie spędzaj czas w domu i pomagaj dzieciom z Komitetem Ochrony Praw Dziecka!

Wraz z laureatami konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” KOPD uruchamia akcje, w których można nabyć zabawki edukacyjne, układanki i gry i…
Newsletter

Bądź na bieżąco