SmartBee

Kategoria:  Art. szkolne / kreatywne Roku
Firma: SmartBee Club spółka z o.o.

Marka: SmartBee

SmartBee Club spółka z o.o. została powołana w lutym bieżącego roku, jako przełomowa inicjatywa edukacyjna łącząca w sobie doskonałą zabawę z nauką z dziedziny STEM (Science Technology Engineering Mathematics) oraz najnowocześniejsze trendy informatyczne wspierające edukację.

SmartBee Club, to swoisty klub naukowy, w którym co miesiąc pod drzwi mieszkania dostarczany jest zestaw co najmniej 3 eksperymentów, wspartych technologią rozszerzonej rzeczywistości, tłumaczący w kreatywny i niestandardowy sposób zagadnienia i zjawiska z życia codziennego przekładając je na prawa fizyki, chemii, inżynierii, matematyki czy biologii.

Zbyt szybko i zbyt często dzieci zaczynają wierzyć, że nie dadzą rady, nie potrafią czy są zbyt mało uzdolnione do tego, aby poradzić sobie z przedmiotami ścisłymi. Jest to wyzwanie, z którym zmagają się edukatorzy na całym świecie. Dzięki naszym zestawom dziecko zrozumie otaczający je świat, rozwinie swoje zdolności percepcji i myślenia logicznego, a przede wszystkim polubi nauki ścisłe.  Idea SmartBee Club została zbudowana w oparciu o filozofię konfucjańską,  brzmiącą:  Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Poza doświadczaniem, któremu towarzyszy solidna dawka wiedzy przekazywana przez mądrą pszczołę Beezy i jej adeptkę Fizzy, dzieci rozwijają swoje kompetencje w zakresie najnowocześniejszych technologii. Innowacyjność SmartBee Club polega na wdrożeniu do tradycyjnego eksperymentowania technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR), czyli w nakładaniu informacji generowanych komputerowo na rzeczywiste obiekty oraz w pracy na wirtualnych obiektach w rzeczywistym otoczeniu. Pozwala to na spektakularną, nieomal namacalną edukację, oddziałującą na wszystkie zmysły, które uczestniczą w procesie uczenia się.

Niewątpliwie, poznawanie zjawisk przez doświadczenia zmysłowe jest bardziej atrakcyjne niż samo czytanie o nich. Dodatkowo interakcja, jaką podejmujemy w wirtualnej rzeczywistości, pozwala spojrzeć na tematykę z innej perspektywy i zgłębić ją w dokładny sposób. Możemy zajrzeć do wnętrza ludzkiego ciała, zatrzymać w locie pędzący pocisk lub powiększyć do rozmiarów atomu. To wszystko są sposoby do wyjaśnienia zagadnień fizyki, biologii i rozmaitych dziedzin nauki. AR daje nieograniczone możliwości do alternatywnego poszerzania wiedzy, a ponadto rozwija kreatywność, spostrzegawczość i umiejętność logicznego działania.

I właśnie tę technologię w wprowadziliśmy w comiesięcznych paczkach – zwanych BeeBoxami. W każdym zestawie dziecko otrzymuje kartę z zaszytym markerem do rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki specjalnej, bezpłatnej, aplikacji SmartBee Club AR, dziecko może na urządzeniu mobilnym podejrzeć i zrozumieć zjawiska oraz reakcje, które są niewidoczne gołym okiem takie jak np. struktura cząsteczkowa lodu, proces elektrolizy, czy struktura ziemi.

Połączenie eksperymentowania w comiesięcznych odsłonach wsparte technologią rozszerzonej rzeczywistości, to rozwiązanie unikatowe na skalę międzynarodową.  SmartBee Club zaspokaja dwie potrzeby. Pierwszą jest upowszechnienie dostępu do dobrze zaprojektowanych naukowych materiałów edukacyjnych dla dzieci, a w szczególności dla dziewczynek. Ponieważ, nadal, niewiele kobiet wybiera karierę zawodową związaną z naukami ścisłymi. Zaledwie 23% doktorów habilitowanych i 10% profesorów w obszarze nauk technicznych i ścisłych to kobiety.

SmartBee Club uzyskał rekomendacje Mensa Polska oraz IFM Polskiej Akademii  Nauk. Rozwiązanie jest również polecane przez Fundację Rozwoju Talentów współpracującą z wybitnie uzdolnionymi dziećmi w Polsce. Wszystkie eksperymenty zostały zaprojektowane i przygotowane przez doktorów nauk ścisłych.

W zakresie jakości i bezpieczeństwa, nie idziemy na żadne kompromisy. Wszystkie produkty spełniają wszelkie normy prawne zarówno polskiego, jak i unijnego ustawodawcy.  Zwracamy szczególną uwagę na pochodzenie odczynników i ich składy. Każdy element posiada własną kartę charakterystyki weryfikowaną z najwyższą starannością. Ponadto, do każdego pudełka dodajemy ochronne rękawice, okulary, a także ceratę.  W SmartBee Club stawiamy na jakość i najlepsze produkty. Aż 90% naszych komponentów pochodzi z Polski. Bardzo ważne dla nas jest także, aby wszelkie substancje były prawidłowo zabezpieczone, dlatego opakowania wielokrotnie są poddawane próbom wytrzymałościowym. Pamiętamy też o ekologii, dlatego w naszych zestawach znajdują się informację, jak należy postąpić z poszczególnymi odpadami.

Dodatkowo idee klubu tłumaczy poniższy film: https://www.youtube.com/watch?v=8yv7AErnfzA 

Zobacz również

Dowiedź się co zyskujesz zostając WYSTAWCĄ na KIDS TRADE SHOW!

Poznaj korzyści, jakie płyną z udziału w najbardziej inspirującym biznesowym spotkaniu przedsiębiorców i czołowych przedstawicieli firm wszystkich sektorów branży dziecięcej…

Czy obecna sytuacja to paradoksalnie szansa dla polskiej branży dziecięcej?

Ostatnie tygodnie nie należą do najłatwiejszych dla żadnej branży. Rozprzestrzeniająca się epidemia ma ogromny wpływ nie tylko na sferę zdrowotną,…

II EDYCJA KIDS TRADE SHOW JUŻ 29 WRZEŚNIA!

II EDYCJA KIDS TRADE SHOW JUŻ 29 WRZEŚNIA! SPRZEDAŻ BILETÓW RUSZYŁA! Dla każdego kto był osobiście bądź jedynie słyszał, wie,…
Newsletter

Bądź na bieżąco